AKP’nin Feneri Boyle Sondu

Yazar: Vedat Ali Aydın

CADDE YAYINLARI

Deniz Feneri sadece Avrupa’da degil, Turkiye’de de iki yuzyılın en buyuk "yardım vurgunu"dur. Mahkeme kayıtlarına ve tanık ifadelerine gore, belirli bir siyaseti desteklemek icin yapılmıstır ve bu yine aynı kayıtlara gore "AKP’nin siyaseti"dir.

Bu kitapta vurgunun oykusu anlatılırken, insanların Avrupa ve turkiye’de basın-yayın araclarıyla nasıl kandırıldıgını; toplanan paraların kisisel sermayelere ve bir kesimi beslemeye nasıl donustugunu belgeleriyle goreceksiniz.

Zaman zaman huzunlenecek, zaman zaman kızacaksınız.

Iste Deniz Feneri dosyasındaki gerceklerden bazıları:
• Simdi RTUK Baskanı olan Dr. Aykut Zahid Akman, Deniz Feneri’ne gelen paralarla bircok sirkete ortak yapıldı. Adına 580 bin Euro sermaye yatırıldı ve 2006 sonuna kadar da Deniz Feneri’nden payını almayı surdurdu.

• Deniz Fenerciler bir de kooperatif kurup ikinci kez carptı. 12 milyon Euro ucuruldu. Turkler ve Alman devleti dolandırıldı. Dr. Aykut Zahit Akman, bu kooperatife yatırım icin Hilton’da kalıyor, ozel arabayla getirilip goturuluyordu.

• Deniz Feneri’ne gelen yardımlardan 400 bin Euro, Istanbul’daki Halic Ltd.’e aktarıldı. Iddialara gore bir sure sonra "gemicik" alımında 500 bin dolar kullanıldı. Bu paranın kaynagı neydiı

Ve tumu belgeli yuzlerce gercek…

Once Necmettin Erbakan’ı, ardından AKP’yi destekledigi belgelerle, ifadelerle saptanan zihniyetin diskotek, Hilton, Mercedes ve taksi sirketleri maceralarını da okuyacaksınız.

Yayın Tarihi 2009-02-20
ISBN 9757991571
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 400
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.