Akıskanlar Mekanigi: Kavramlar, Problemler, Uygulamalar (CD ilaveli)

Yazar: Sumer Peker

LITERATUR – DERS KITAPLARI

Kavram ve uygulamalarıyla akıskanlar mekaniginin temel ilkelerinin incelendigi bu kitap, Kimya Muhendisligi ve Gıda Muhendisligi ogrencilerinin akıskanlar mekanigi ve benzer icerikli derslerinde kullanılmak uzere hazırlanmıstır. Diger muhendislik dallarında da yardımcı kitap olarak kullanılabilir.
Kitap, akıskanlar mekaniginin ezberlenecek degil kavranacak, ders bitince unutulacak degil yasamının icinde varolan bir ders olarak algılanmasını saglamaya donuk bir yaklasımla hazırlanmıstır. Bu amacla, kavramların yanısıra problemlere ve uygulamalara da yer verilmis, ozellikle problemlerin yasamın icinden secilmesine ozen gosterilmistir.
Kitapta sırasıyla, molekuler yapısı, fiziksel ve reolojik ozellikleriyle akıskan kavramı verilmekte, akıskanlar mekaniginin dayandıgı bes temel ilke ve denge kavramları anlatılmakta, borulardan ve kapalı kanallardan akım incelenmekte, son olarak da akım sistemlerinin tasarımı konusu islenmektedir.
Kitaba ekli CDıde de yazılım programları ile birlikte proje ve tasarım problemlerinde ogrencilere yardımcı olabilecek ornek problemlere bolca yer verilmistir.

Yayın Tarihi 2013-04-03
ISBN 9750406263
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 786
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16.5 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.