Akıl Defteri Sayı:6 Yaz 2014 Iktidar ve Paranoya

Yazar: Kollektif

TELOS YAYINLARI DERGI

“IKTIDAR ve PARANOYA”.
Iktidarın yapısı ile ruhsal bir surec olarak paranoya arasındaki iliskilerin irdelendigi sayımızda; gunluk yasamdan siyaset sahnesine bu iliskinin belirdigi alanlara odaklanan yazıları bulmak mumkun.
Bu sayıya katkıda bulunan adlar:
Y.A., Sevgi Dogan, Francois Roustang, Cemal Dindar, Feyyaz Yaman, ısıkTemur, Ishak Saygılı, Latif Alpkan, Ayse Devrim Basterzi Cıngı, Derya Koptekin, Zahit Atam, Zeki Demirkubuz, Goksel Aymaz, Ozlem Colak, Salman Unlugedik, Hira Selma Kalkan, Evren Asena ve Hakan Atalay.
Bu sayının sunus yazısından:
“…Guncelin ‘av partisi’ne odaklanmıs manidar zamanlamalar baskı aygıtlarıyla ve ideolojik aygıtlarla silahlanmıs muktedirlerin tepkilerinde belirir.
Tam da o belirme anlarına odaklanmıs bir sayı olarak da kabul edilebilir, ‘Iktidar ve Paranoya’.
Cunku o belirme anları populer kulturden akademiye, cinsellikten ‘biz bir aileyiz’ yuceltmelerine, kardeslik sozlesmelerinden tiran keyfiyetine nice alanı kat eder ve kat ettigi alanları da kendi rengine boyar.
Akıl Defteri’nin bu sayısında tahakkum alanlarını boyayan ve sagcı dusuncenin yapısına yazılmıs olan – ayırıp bolmek ve bunu bir heyula yaratarak surdurmek!- nice paranoid fotografı asli cercevesine yerlestirmeyi, boylece tekinsizliginden kurtarıp belirlenebilir-bilinebilir kılmayı hedefledik.”

Yayın Tarihi 2014-06-02
ISBN 1309508009
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.