Akaid Ve Seriat 2

Yazar: Mahmud Seltut

YONELIS YAYINLARI

Mahmud Seltut, insanlara dogru bir din anlayısını kazandırabilmek, Sunni ve Sia dunyası arasındaki kopuklugu giderebilmek, Islam dunyasının uyandırılmasında kendisinden ve yetistirdigi ogrencilerden bir cok beklentinin oldugu el-Ezher Universitesi’nin bozuk ve taklidci yapısını ıslah edebilmek amacıyla sozlu, yazılı ve fiili olarak yogun gayretler gostermistir.
Iki cilt halinde yayınladıgımız "Akaid ve Seriat" isimli bu kitap, Seltut tarafından dogru, anlasılır ve sade bir Islam anlayısını her kesim insana sunabilmek cabasıyla kaleme alınmıstır.
Mahmud Seltut bu onemli calısmasında mumkun oldugu kadar tarih icinde olusan ve asıl olmayan ekol ve hizip ihtilaflarından, luzumsuz felsefi-kelami tartısmalardan, taassubi ve taklidci degerlendirmelerden uzak kalmıstır. Gerek Islam akaidini, gerek usuli bilgileri ve gerekse ibadet ve muamelatla ilgili konuları, Kur’an ayetleri ısıgında ve Rasulullah (s)’ın sahih olarak bize ulasan ornek uygulamalarından aktarımda bulunarak sade bir anlatımla aydınlatmaktadır.
Bu kitap, akidevi ve ameli sorunlarımızın cozumunde Kur’an ile bagımızı daha cok guclendirecektir.

Cevirmen: Muharrem Tan
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 352
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 12.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.