Aile Ici Siddet Caresi Neı

Yazar: Gulseren Engstrom

DONENCE YAYINLARI

En eski, en surekli ve en yaygın savas, kadının sosyal esitsizliginden ve cocukların adam yerine konmamasından kaynaklanmaktadır. Su anda, dunyadaki yaklasık 1 milyar civarındaki ailenin buyuk bir bolumunde bu iki sosyal esitsizlikten dogan savas aralıksız yasanmaktadır.
Bu savas kadınların, erkeklerin ve cocukların gunluk yasamını cehenneme cevirmektedir.

Yazar bu devasa sorunu yalın bir dille gorunur kılıyor. Sorunun, siddetin kimin tarafından ve ne sekilde uygulandıgı degil, siddetin farklı kılıklarda her toplumda her yerde ve hic ummadıgımız ailelerde karsımıza cıktıgını yasanmıs olaylardan hareketle anlatıyor.

Insanın insan olma degerini hice sayan siddet olaylarının, buyuk olcude erken cocukluk doneminde yasadıgımız veya tanık oldugumuz siddet olaylarından kaynaklandıgını ornekleriyle acıklıyor.

Aile ici siddetin, cocuklar uzerindeki tahribatını ele alan arastırma sonuclarına yer veriyor. Siddete maruz kalan cocuk ve kadınlara yardım etme yontemlerine deginiyor.

Sorunu gorunur kılmanın yanısıra Aileyi ‘‘Zindandan Yuvaya’’ donusturmek icin yapılabilecek bireysel ve politik onlemlere deginiyor. Sorunu ve cozum yollarını bu konuda ornek ulkelerden Isvec ornegiyle anlatmaya calısıyor.

Bu nedenle kitabın basta siddet yasayan aileler olmak uzere, bu konuda calısan gorevlilere ve politikacılara da bir olcude katkıda bulunacagına inanıyoruz.

Yayın Tarihi 2013-10-29
ISBN 6055328078
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 160
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 14 x 21.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.