Ahbap, Memleketim Neredeı

Yazar: Michael Moore

BABIALI KULTUR YAYINCILIGI

O sadece simdiye kadar yapılmıs en muhtesem Oscar odulu kabul konusmanın sahibi degil, aynı zamanda 21. yuzyılın ilk buyuk gercegiydi; "Uyduruk bir zamanda yasıyoruz, uyduruk bir secimin sonuclarına gore, uyduruk bir baskan secildi. Oyle bir zamanda yasıyoruz ki bizi uyduruk sebeplerden oturu savasa gonderen bir adamımız var." Selam ver Michael Moore. Seni alkıslıyoruz, dediklerin dogruydu.
– London Daily Mirror –

Michael Moore on iki yıldan fazla bir zamandır memleketin gayrı resmi skandallar sairi olarak hizmet etmektedir. Amerika Sirketi’nin yozlasmasını, acgozlulugunu, kustahlıgını, butun kirli camasırlarını ortaya dokuyor; Washington politikalarının ahmaklıgını ve iki yuzlulugunu hicvediyor.
– U.S. Catholic –

Michael Moore dogrusu iyi hırpalamaktadır. O Amerika’daki tutucu sistemin sırtına vurulmus bir darbedir. Ne zamandan beri liberallerin aradıkları, ısı gudumlu oldurucu bir silahtır. Ofkeli olmaktan cok komiktir; gosteri dunyasının adamı olmaktan cok sokagın adamıdır. Onumuzdeki secimlerde, su anda Howard Dean’e bagıs toplamak uzere sıraya giren Oscar torenindeki o goz kamastırıcı insanlardan daha onemli bir faktor olacaktır.
– Frank Rich, The New York Times –

Cevirmen: Ayse Gokturk Tunceroglu
Yayın Tarihi 2004-04-22
ISBN 9758486667
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 278
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.