Adım Adım Microsoft ASP. NET 2.0

Yazar: George Shepherd

ARKADAS YAYINLARI

Adım Adım Microsoft ASP.NET 2.0, simdiye dek yaratılmıs en gelismis Web gelistirme platformu olan Active Server Pages .NET (ASP.NET)’i ogretmeyi hedefliyor. Bu kullanımı kolay giris kitabıyla, bu programlama cercevesine ve onun altında yatan teknolojilere saglam bir baslangıc yapacaksınız. Kitabın ekinde yer alan CD-ROM, alıstırmaları yaparken kullanacagınız ornek kodları icermektedir. Kitapta yer alan ekran goruntuleri ise calısmanızı denetlemenize yardım etmeyi amaclamaktadır.

Adım Adım Microsoft ASP.NET 2.0 ile ASP.NET’te calısmaya baslamak icin temel olusturma bloklarını bir araya getirmeyi hızla ogrenecek ve hem yeni hem de deneyimli gelistiricilerin gercek yasamda her gun yuz yuze geldikleri sorunlardan derlenmis ornekler bulacaksınız. Kitap, kavraması kolay yonergeler, ortak dil calısma zamanı, Web Forms, XML Web hizmetleri ve Microsoft .NET Framework gibi temel arac ve teknolojileri anlamanıza yardım eder. Kitap boyunca, olceklenebilir, yuksek performanslı Web uygulamaları yaratmak icin ASP.NET’i kullanırken, uymanız gereken iyi uygulamalar hakkında derinlemesine ipucları bulacaksınız.

Adım Adım Microsoft ASP.NET 2.0, ile sayfalara yerlesik denetimler, ozel denetimler ve Web bolumleri eklemeyi; iyi tasarlanmıs bir kullanıcı arabirimi yaratmak icin ana sayfalar, temalar ve Skinler kullanmayı; uygulamanıza erisimi yonetmeyi; kisisellestirme yeteneklerini etkinlestirmeyi ogreneceksiniz. Ayrıca ozel islenmis denetimler olusturacak; performansı artırmak icin onbellege almayı kullanacak; uygulamaları izleyip hatalarını ayıklayacak; oturum durumunu yapılandırıp yonetecek ve Web hizmetleri yaratıp kullanacaksınız.

Adım Adım Microsoft ASP.NET 2.0, Microsoft’un kendini kanıtlamıs ADIM ADIM ogrenme yontemiyle, ASP.NET 2.0’da uzmanlasın.

Cevirmen: Kaan Sarıoglu
Yayın Tarihi 2008-07-03
Orjinal Adı Microsoft ASP .NET 2.0 Step By Step
ISBN 9755095578
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 456
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 18.7 x 23 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.