Acıklamalı-Yorumlu Kronolojik Kultur-Sanat ve Tarih Ansiklopedisi (4 Cilt)

Yazar: Oguz Cetinoglu

BILGEOGUZ YAYINLARI

Bu kitap; ister profesyonel olsun, ister amator… tarihe ilgi duyanlara, milletimizin koklerine, inanclarına, cografyasına, edebiyatına, ilmine ve irfanına, kulturune, guzel ve ornek ahlakına dair bilgi sahibi olmak isteyenlere yeni acılımlar saglamak maksadıyla hazırlanmıstır.
Resmi tarih kitaplarımızda anlatılanların bir bolumu eksik, kısır ve yanlıstır. Derinligi ya hic yoktur veya yetersizdir. Biraz da sevimsizdir. Tarih kitaplarının, gecmisi bilmekten cok gelecegi sekillendirmek amacına yonelik olması gerektigi gercegi cogu zaman goz ardı edilmistir. Bazı tarih yazılarında da, populer olmak ugruna gercekler iyice sulandırılmıstır. Dogru tarihimizi daha zevkli bir ortamda okumak icin on binlerce sayfayı cevirmek gereklidir. Bu eserde, ister ak olsun, ister kara… gerceklere sadık kalınarak on binlerce sayfanın ozeti, okunabilir kolaylıkta sunulmustur.
* * *
Itfaiyeciler, yangın karsısında tarafsız olamazlar. Nicin ve nereden geldiklerinin idraki icerisinde olanların, tarihimiz ve temelinde Islam bulunan kulturumuz karsısında tarafsız olmamaları gerekir.

Insanoglu taraftır.
Eskiler, ‘Bitaraf olanlar, bertaraf olurlar.” Diyorlardı.
Once dogrulardan yana taraf olmak gerek.
Aleyhimizde de olsa, yanlıslar ortaya konulmalı.
Gecmisi karalamak amacı ile degil, dogruları bilmek icin… ve sebepleri; yorumlar ve acıklamalarla belirlenerek, olayın gectigi tarihteki sartlar irdelenerek…
Butun bu hususlar gozonunde bulundurularak hazırlanan kitapta olaylar, kronolojik sırayla verilmistir. Kitabın sonunda, sahıslar ve olaylarla ilgili iki adet tarama cetveli konulmustur. Boylece aranılan konuların kolayca bulunması saglanmıstır.
Eserde agırlık, Turk tarihine ve Turk kulturune verilmistir. Dunya tarihi ve medeniyeti de ihmal edilmemistir.

Yayın Tarihi 2008-08-08
ISBN 9756217993
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 3627
Cilt Tipi Ciltli
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 24 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.