71 Turk Bestecisi

Yazar: Evin Ilyasoglu

PAN YAYINCILIK

20. yuzyılla birlikte gelen yeni guzelduyum butun sanat dalları gibi muzigi de pesinden surukledi. Turk bestecileri de 1920’li yıllardan baslayarak cagın yeni muzigine ornekler verdiler. Kendi seslerini, evrensel yontemlerle birlestirdiler, geleneklerini cagın sesiyle ortusturduler.
Ilk kusaklar cagın oncu akımlarını izleyerek, geleneksel Turk muziginden yola cıktılar ve besteciligin yanısıra, ogretmenlik ve yoneticilik de yaparak, canla basla Turkiye’nin yeni muzigini olusturdular. Sonraki kusaklar muzigin genel akısındaki soyutlamanın yanısıra geleneksel sesleri satır aralarında duyurdular. Bugunku genc kusaklar dunyanın dort bir yanında calınan ve CD’lere kaydedilen yapıtlarıyla butun ulkelerdeki gibi, artık uluslararası sanatcı olmanın ozelligini tasıyorlar.
Evin Ilyasoglu, bu kitabıyla coksesli cagdas Turk bestecilerinin oncu kusaklarından en genc kusaklarına dek uzanıyor. 71 Turk Bestecisi / 71 Turkish Composers, Turkce ve Ingilizce olarak hazırlanan metinlerle bestecilerin ozgecmislerini, yapıt listelerini ve diskografilerini iceriyor. Bu kitap, arastırmacılar, yorumcular, konser salonu yoneticileri ve muzik ogrencilerine bir el kitabı oldugu kadar, muzikle dogrudan ilgilenmeyenlere de cagdas Turkiye’ye ait bir belge niteliginde.

Yayın Tarihi 2007-10-19
ISBN 9944396257
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 356
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 16 x 23.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.