31 Mart/ Bir Ihtilalin Hikayesi

Yazar: Mevlanzade Rıfat

PINAR YAYINLARI

“Askeri ayaklanmayı hazırlayıp duzenleyenler, alcak ve yureksiz oldukları kadar ihtilal kurallarından da habersizdiler. Tarihlerde okudukları ihtilaller hakkındaki bilgileri de eksikti. Ihtilalin nasıl idare edilecegini bilmiyorlardı. Iste boyle miskinler 31 Mart ayaklanması’nın tertipcisiydiler. Her biri kendisini bir ihtilal kahramanı sanıyordu. Tehlikelerle dolu siyaset sahnesinde aktorluk yapmaya kalkmıslardı. Netice ne olduı
Utanc!. . . Bos yere dokulen kan. . . .

Biz kitabımızda, bu iki bucuk yılın olaylarını ozetledik. Vicdani kanaatımıza ve dusuncemize gore acık, serbest anlattık ve elestirilerimizi de ona gore yuruttuk. Su iki bucuk yıl icerisindeki olaylarda, melek sandıgımız insanların bazılarını seytan gorduk. Kotu zannettiklerimizin de bazılarını melek bulduk.

Biz bu kitabımızda hatalarımızı da itiraf ettik. Olayların icyuzunu, icerisinde yer alanlarla birlikte, hatır ve gonule bakmaksızın tum cıplaklıgıyla acıkladık. Millet, devlet adamlarını tanısın ve artık aldanmaktan kurtulsun diye vatansever gecinen canileri, cinayet ve ihanetleriyle gosterdik.
Bu kitabımızda, hukumet adamlarına karsı olsun, muhaliflere karsı olsun, iktidardaki partiye karsı olsun, kısacası olaylarla ayrı ayrı iliskisi olanlara karsı olsun elestirilerimizde siddet gosterdigimiz dusunulse bile, gerceklerden ve nezahate riayetten ayrılmadıgımıza eminiz.” (Mevlanzade Rıfat)

Cevirmen: Berire Ulgenci
Yayın Tarihi 2010-12-01
ISBN 9753520836
Baskı Sayısı 3. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 184
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi 3. Hm. Kagıt
Boyut 13 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.