2023 Anadolu Birlesik Devletleri

Yazar: Alper Altıntas

CINIUS YAYINLARI

New York havaalanında bulunan bekleme salonlarından birinin gozlerden ırak bir kosesinde, oturdugu koltukta dusunceli bir halde ucagının kalkıs saatini bekliyordu. Yuzundeki cizgilerde ve onlerden seyreklesmis beyaz saclarında, yıllarca vermis oldugu bir mucadelenin izleri okunuyordu. Gecmise donuk olarak yasadıklarını kafasında yeniden canlandırıp muhakeme yaptıgı bir esnada, havaalanının mevcut tum salonlarında yankılanan bir anonsla irkilerek kendisine geldi. Bu cagrıyı bekleyeli neredeyse bir saat olmustu.
“New York’tan Anadolu Birlesik Devletleri, Ortodoks Ozerk Constantinapolis (Istanbul) Eyaletine gidecek olan sayın yolcularımız, 7800 sefer sayılı supersonic ucagımız, kalkısa hazırdır. Tum yolcularımızın, Barackode kartlarında yer alan ucus bilgilerini kontrol ettirmek uzere, peronlardan onceki son cıkıs noktasında bulunan guvenlik kontrol bolgesine gelmeleri onemle rica olunur.
”Anonsu duyduktan sonra oturdugu koltuktan yavasca dogruldu, gayet sakin bir sekilde, daha once koltugun yan tarafına bırakmıs oldugu valizine dogru bir hamle yaptı. Valizin tutamagını kavradıktan sonra birkac saniye oylece hareketsiz bir sekilde kalırken, kinayeli bir sekilde su cumleleri mırıldandı.
“Hıh Demek birazdan Anadolu Birlesik Devletleri Ortodoks Ozerk Istanbul Eyaletine gidecegiz ha… Pekala, simdilik oyle olsun bakalım….”

Yayın Tarihi 2011-02-15
ISBN 6051272023
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 110
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 12.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.