11 Eylul & Dunyayı Sarsan Hadiseye Genel Bir Bakıs

Yazar: Seyfuddin el-Ensari

KURESEL KITAP

Elinizdeki eser 4 ayda bir kez yayınlanan ve akademik mahiyette ciddi tahlillerin yer aldıgı Kitabu’l Ensar isimli derginin Receb 1423 h./Eylul 2002 tarihli birinci sayısında cıkan uc yazının tercumesinden ibarettir. Derginin yazarlarının tam olarak kimlikleri bilinmese de konuları ele alıs sekilleri ve 11 Eylul olayını cok yonlu degerlendirmeleri strateji, uluslar arası iliskiler ve kuresel savas konularında birikim sahibi olduklarını gostermekte ve konuyu kendi bakıs acılarınca tutarlı bir butunluk icinde sundukları dusunulmektedir. Yazarların universitelerde bolum kursulerinde basarılı kimseler oldugu ancak kimliklerini guvenlik nedeniyle sakladıkları tahmin edilmektedir.

Yazarların goruslerini Turkiye’deki arastırmacılar ve bu tur konuları ilgi duyanların tam anlamıyla anlayabilmeleri icin yazılarda hicbir degisiklige gidilmemistir. Birkac yerde yapılan ilaveler ise dipnotta gosterilmis ve yanına "Ceviren” diye belirtilmistir.
Simdiye kadar 11 Eylul hadisesi hakkında Turkce’de sadece Amerikan menseli yayınlar cıkmıs ve olay hakkında onlarca komplo teorisi uretilmistir. Bu eserle birlikte 11 Eylul hadisesini bir de olayın faillerinin bakıs acısından gorme fırsatı bulacagız. Dunyada yeni bir devri acan olay hakkında alternatif bakıs acılarına sahip eserleri nesretmeye devam edecegiz.

Cevirmen: Muhammed Pehlivan
Yayın Tarihi 2013-11-08
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 81
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.