101 Atasozu 101 Oyku

Yazar: Suleyman Bulut

TUDEM YAYINEVI

Merak ettiniz mi hicı

Atasozlerimiz… Her gun kullandıgımız bu ozlu sozlerimiz ilk olarak hangi olay uzerine ve kim tarafından dile getirilmistir acabaı
Biliyoruz ki her atasozu mutlaka bir olay sonucu, olayın kahramanlarından birinin agzından cıkmıstır. Daha sonra ise yuzyıllar icersinde, ekleme ve cıkarmalarla bugunku sekillerini almıslardır. Cagdas Turk cocuk edebiyatının usta yazarlarından Suleyman Bulut, atasozlerinin ortaya cıkmasını saglayan olayların pesine duserek 101 atasozunun cıkıs oykusunu buyuk bir titizlikle derledi,
topladı ve cocuklar icin yeniden kaleme aldı. 101 atasozunun birbirinden eglenceli ve birbirinden ilginc 101 oykusunu kesfetmeye hazır olun!

Ustelik buyuk karikaturcu Sait Munzur’un atasozlerimiz icin yarattıgı ozgun cizimler esliginde…

Dilimizin en degerli hazinelerinden olan atasozlerimiz, hem egitici hem de eglendirici bu muhtesem derleme ile daha zengin ve yeni anlamlar kazanıyor.

Ava giden avlanır, lafla peynir gemisi yurumez, balık bastan kokar, gun dogmadan neler dogar, kurda kuzu emanet edilmez, yerin kulagı var, denize dusen yılana sarılır gibi sıklıkla kullandıgımız ve hatta daha once hic duymadıgımız birbirinden anlamlı ve birbirinden ilginc 101 atasozumuzun 101 bilinmeyen oykusu sadece bu kitapta!..

Yayın Tarihi 2011-05-26
ISBN 9944695985
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 184
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 19.5 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.