100. Yıla Dogru CHP

Yazar: Kollektif

KALKEDON YAYINLARI

Turkiye’nin sosyal demokrasi iddialı tek kitle partisi 90 yılı geride bıraktı. Onun bu degerli gecmisini, eldeki kitapcık aracılıgıyla tartısmadan, kutlamadan edemedik.

CHP, Cumhuriyetin maddi-manevi kazanımlarının onemli oranda geriletildigi ve moral acıdan bir buyuk bir cokuntu ile karsılasılan gunumuzde, halkımızın sorunlarının cozumu ile ilgili politikalarını halka anlatmak, onu ikna etmek ve onun destegini alarak, onunla birlikte yeni bir mucadeleyi baslatmakla yukumludur. Bu mucadele, elbette kurtulus ve kurulus mucadelesinde eksik bırakılmıs veya geriletilmis kazanımların, cagdas sosyal demokrat normlar cercevesinde 21. yuzyıl dunyasına uyarlanması mucadelesi olacaktır.

Demokrasinin tam anlamıyla kok salamadıgı ulkelerde bir siyasal partinin 100 yıla yaklasan omre sahip olması kolay rastlanabilecek bir basarı degildir. Cumhuriyet’imizden de once kurulmus olan CHP pek cok Batılı sosyal demokrat partiden daha koklu bir siyasal kurulustur. Esasen bu nedenledir ki halkımızın, gelecegin dunyasına ve Turkiye’sine donuk vizyonu, CHP’ye yonelik beklentisiyle ortusmektedir.

CHP simdi, yuzyıla dogru ilerlerken yine, yonetsel ve ekonomik sıkıntılar icinden gecen bir Turkiye’nin can simidi olma konumunda. Bu nedenle kendini bu yeni doneme hazırlamalı, kendisini yeni mucadele aracları ile donatmalı, orgutsel yapısının mucadele gucunu yukseltmelidir. CHP, Cumhuriyetin 100. yılına dogru ve 2. yuzyılı perspektifinde kendini hazır tutmalı; ulkenin gelecek vizyonunu bicimlendirmelidir.

Yayın Tarihi 2014-11-10
ISBN 6054979301
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TURKCE
Sayfa Sayısı 135
Cilt Tipi Karton Kapak
Kagıt Cinsi Kitap Kagıdı
Boyut 13.5 x 21 cm

Tüm malzemeler bir sitede www.kitapyurdu.com alınan.
Rehberlik sadece ziyaretçiler için malzeme kullanın.