I Have Wheels, What Am Iı

Yazar: Alain Crozon

MILET DERGI KITAP YAYIN

Giderken canlıdır da durunca yere yatar.
Yokus asagı giderken sanki bir kus gibi ucar.
Tekerleklerim var, bilin bakalım ben neyimı

Interaktif kafiyeler iceren bilmece kitaplarından olusan bu serinin tum kitapları cok eglenceli. Her sayfanın sol tarafında resimli ipuclarıyla birlikte ucer bilmece var. Cevabı bilirseniz, sayfanın sag tarafındaki katlanmıs kısmı cevirerek yanılıp yanılmadıgınızı gorebilirsiniz.

Cocuklar, cizimleri olusturan canlı, koyu boya vuruslarını sevecekler. Bu kitap, esli okumalar veya kucuk bir grupla paylasmak icin ideal.
Nursery Education

Bu yayıncının, Milet’in, enfes bir cagdaslık hissi var, sayfadaki boyalar hala ıslak gibi.
Families

Bu kitap hakkında

İ-KA-SE-VE

Yazar: İSTANBUL KÜLTÜR VE SANAT VAKFI

İstanbul Film, Tiyatro, Müzik, Caz Festivalleri ile İstanbul Bienali ve İstanbul Tasarım Bienali’ni düzenleyen İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın 40 yıllık tarihini anlatıyor. Vakfın kuruluşundan, 2012 yılının sonuna kadarki hikâyesinin, bu tarihe tanık olmuş 370 kişinin gördükleri, duydukları, yaşadıkları ve hatırladıkları aracılığıyla aktarıldığı kitap, vakfın 40. yıl kutlamaları kapsamında hazırlandı. Kitabın anlatıcıları, sırayla sözü alıp bu tarihin bildikleri kısımlarını okuyucuyla paylaşıyor. Parçalar yavaş yavaş birleşip birbirlerine eklenerek, bugün İKSV olarak bildiğimiz kurumun ortak hafızasına dair ipuçları veriyor.

İlkay Baliç ve Didem Ermiş’in, sözlü-yazılı görüşmeler yürüterek ve arşivlerden faydalanarak kurguladıkları bu kitap, 1973 yılında İstanbul Festivali’ni düzenlemek üzere yola çıkan ve bugün farklı disiplinlerdeki kapsamlı çalışmalarıyla Türkiye’nin kültür alanında çalışan en uzun ömürlü sivil toplum kuruluşu olan İKSV’nin 40. yılına “nasıl” ulaştığını anlamak için bir kapı aralıyor.

Bu kitap hakkında